Virtuoso

O nas

 • Michał Kwaśniak

  I skrzypce

  Nieokiełznany czynny wulkan energii i talentów. Nigdy nie wiadomo, kiedy dojdzie do erupcji. Pasjonat sztuki, także kulinarnej. Bezkonkurencyjnie ugotuje wszystko, zaspokajając najwybredniejsze podniebienia.

 • Przemysław Nawrocki

  II skrzypce

  Dysponent nieposkromionego apetytu na wszelką  sztukę. Jak przystało na konesera, selekcjonuje co najlepsze, by potem częstować innych. Żarliwy kibic piłki nożnej, w końcu na boisku też grają…

 • Karol Piechowiak

  altówka

  Muzyczny gejzer, pełen optymizmu i zdolności. Wybucha tylko pozytywną energią. Między wybuchami pochłania mnóstwo książek.

 • Jan Przytuła

  wiolonczela

  Muzycznym talentem obciążony genetycznie i jak przystało na wzorowego spadkobiercę, dzieli się nim z innymi. Miłośnik uzbrojenia. Nie chce strzelać tylko dobrymi pomysłami, więc w wolnym czasie korzysta ze strzelnicy.

Zbieg okoliczności sprawiał, że często braliśmy udział w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Na naszej koncertowej mapie znalazło się wiele ciekawych i prestiżowych miejsc całego świata.

Po szczeblach muzycznej edukacji wspinaliśmy się w różnym czasie i w różnych częściach Polski, by ostatecznie trafić w mury Bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Z dyplomami w rękach, wkroczyliśmy na ścieżkę kariery zawodowej. U każdego z nas przebiegała ona inaczej, nierzadko jednak łącząc się ze sobą. Pracowaliśmy w:

Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy Capelli Bydgostiensis Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu Nowej Orkiestrze Kameralnej w Warszawie
 Filharmonii Dowcipu Waldemara Malickiego w Warszawie  Polskiej Orkiestrze Muzyki Filmowej  Filharmonii Gorzowskiej  Myślenickiej Orkiestrze Kameralnej Concertino (Polish Art. Philharmonic)
 Steve Nash & Turntable Orchestra  Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Gołubiu-Dobrzyniu

Instytucjami, z którymi związaliśmy się na stałe to Toruńska Orkiestra Symfoniczna i Opera Nova w Bydgoszczy. Większość z nas to właśnie w gmachu Opery Nova ma każdorazowo przyjemność współtworzenia swoistego muzycznego misterium z dziedziny opery, operetki, baletu i musicalu.

Braliśmy również udział w nowatorskich projektach, grając z gwiazdami polskiej sceny rozrywkowej.

Zgodnie z doktryną Demokryta, że nawet to, co najbardziej przypadkowe, jest w ostatecznym rachunku koniecznością, tak i dla nas koniecznością stało się skorelowanie naszych talentów wespół i powołanie do życia kwartetu smyczkowego o nazwie VIRTUOSO.

Bogactwo doświadczeń, długoletnia współpraca, a przede wszystkim tożsamość temperamentów, pozwoliły stworzyć nam energetyczne perpetuum mobile. Jego zadaniem jest dostarczać emocji na najwyższym poziomie artystycznym, nierzadko okraszonych dużą dawką humoru.

Zdając sobie sprawę, że przeciętność w sztuce jest rzeczą nie do wybaczenia, nieustanie doskonalimy swój warsztat, biorąc udział w kursach mistrzowskich, czy też kontynuując naukę na studiach podyplomowych. Dla nas bowiem ważne jest nie to co mamy, ale to, co możemy zrobić z tym, co mamy.